Przedszkole Zgromadzenia
Sióstr Antoninek w Częstochowie

O przedszkolu

Bo małe dziecko bardzo wiele ma pracy, zanim własny dom zrozumie. Kto starszy, już nie pamięta nawet, jak oglądał pokój, podłogę, sufit i ściany, ile niezrozumiałych i trudnych widział rzeczy, ile niespodzianek i tajemnic spotkał.

Janusz Korczak

Nasze Przedszkole Św. Antoniego jest placówką katolicką, prorodzinną, otwartą również na terapię dzieci z indywidualnymi potrzebami.

Zapraszamy do siebie wszystkie dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, młodsze po uzgodnieniu z dyrekcją.
Tworzymy dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą.

Charakteryzujemy się indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Pod okiem specjalistów diagnozujemy jego potrzeby i staramy się dostosować do nich nasz przekaz wiedzy i kierunek oraz kształt nauczania.

Priorytetem jest dla nas wychowanie w duchu katolickim, dlatego też charakterystyczne jest to, że codziennie modlimy się rano i prosimy o pomoc Aniołów i Świętych.